Proč chceme Martina?

Třeba proto, že...


Martin je jednoznačne najflexibilnejší človek s ohromnou schopnosťou rýchleho chápania a hlavne uskutočňovania akýchkoľvek predstáv do skutočnosti. Bol som tester pri vývoji systému Bloguje.cz a vo všetkých ohľadoch sme si veľmi dobre rozumeli.


I never met a developer like Martin. Of course, he's a brilliant programmer but he's also great self-manager: not only he can analyse and plan with great insight, he also can follow the plan. He knows why and when to do things, and he knows when and why not to do things. And by the way, it's a pleasure to talk with him about virtually any theme; from web design, through games theory to music or ancient philosophy issues.


Pod Martinem jsem pracoval po dobu cca roku, kdy jsem psal články pro Zdroják. Vždy mě udivoval jeho přehled v oboru, se kterým mé články komentoval a popoháněl mě k lepším výkonům. Zároveň uměl dát autorům svobodu a svou osobností je motivovat k tomu, aby články a seriály skutečně napsali. Zároveň dělal co mohl, aby je ochránil před chonickými nadávačemi v komentářích. Obětavě pak sám psal několik článků týdně v tempu, kdy by každému jinému došly náměty i nápady. Jeho články byly ovšem vždy zajímavé a Martin se nebál v českém rybníčku otevírat nová, občas i kontroverzní, témata. Doufám, že v budoucnu s ním opět budu mít možnost na nějakém projektu spolupracovat.


Martina znám sice pouze zprostředkovaně přes elektronická média, zato již velmi dlouho, dokonce ještě dříve než naprogramoval a spustil bloguje.cz. Je to jeden z mála lidí v Česku, který má dostatek zkušeností, znalostí a zároveň otevřeného přístupu k novinkám, aby mohl zasvěceně psát i mluvit o programování, vývoji SW a trendech v IT. Jako editor a šéfredaktor Zdrojáku je pak úspěšným šiřitelem myšlenek a postupů, které programátory obvykle ve škole nikdo nenaučí, čímž alespoň trochu zlepšuje jinak dost tristní situaci na místním vývojářském trhu.


Zpracovával jsem pro Martina článek pro magazín Zdroják.cz ve kterém byl šéfredaktorem. Ochotně mi radil jak při samotné tvorbě, tak s finálními úpravami článku. I při osobním jednání, které jsem měl tu čest zažít, je příjemným a zajímavým společníkem, kterého je radost poslouchat a od kterého se může člověk mnoho zajímavého dozvědět. A to nejen z jeho profese.


Martin is really great writer. His knowledge work with language and words is amazing. I am looking forward for every article he wrote.


Martina považuji za člověka s opravdu širokým profesním a obecným rozhledem. Velmi si na něm cením i jeho dovednosti napsat čtivý článek na prakticky jakékoliv téma. Díky Martinovým osobnostním a charakterovým vlastnostem je radost pracovat pod jeho vedením. Důkazem Martinových schopností budiž to, že mě jako můj šéf(redaktor) magazínu Zdroják, pro který příležitostně píšu, dokázal naprosto přirozenou cestou namotivovat k napsání skoro dvou desítek článků ;-)


Martin is one of the most respected Czech bloggers. He is focusing mainly on web technologies proving his deep understanding of latest internet trends. That is exactly what his readers and followers appreciate.


Na Martinovi mě vždycky fascinovala jeho oddanost věci, zápal a smysl pro detail hraničící s puntičkářstvím. Ačkoli očekává nadstandardně kvalitní výstupy, umí je také nadstandardně ocenit. To z něj dělá ideálního obchodního partnera, pokud jste naladěni na stejně puntičkářské vlně.


Proto i my chceme Martina!Reference pocházejí z LinkedIn